Разпродажби на Famitsu: 25.07.22 – 31.07.22 [Update]

Фамицу публикува прогнозните данни за продажбите на софтуер и хардуер за физически игри за Япония за седмицата от 25 юли 2022 г. до 31 юли 2022 г.

Xenoblade Chronicles 3 [8 articles]” href=”https://www.gematsu.com/games/xenoblade-chronicles-3″>Xenoblade Chronicles 3 за Switch [11,963 articles]” href=”https://www.gematsu.com/platforms/nintendo/switch”>Превключване беше най-продаваната нова версия на седмицата, започвайки със 112 728 продадени копия на дребно. Digimon Survive [35 articles]” href=”https://www.gematsu.com/games/digimon-survive”>Digimon Survive следван с 28 536 продадени единици на Switch. The PS4 [23,647 articles]” href=”https://www.gematsu.com/platforms/playstation/ps4″>Плейстейшън 4 версията не е в топ 10.

От страна на хардуера, семейството на Switch продаде 73 238 единици PS5 [3,158 articles]” href=”https://www.gematsu.com/platforms/playstation/ps5″>PlayStation 5 семейството продаде 39 336 единици, the Xbox [20,987 articles]” href=”https://www.gematsu.com/platforms/xbox”>Xbox Серийното семейство продаде 8988 единици, а семейството PlayStation 4 продаде 14 единици. Конзолите от следващо поколение продължават да се сблъскват с проблеми със запасите.

Вземете пълните диаграми на продажбите по-долу.

Продажба на софтуер (последван от продажби през целия живот)

  1. [NSW] Xenoblade Chronicles 3 ( Nintendo [16,769 articles]” href=”https://www.gematsu.com/platforms/nintendo”>Nintendo29.07.22) – 112 728 (ново)
  2. [NSW] Digimon Survive ( Bandai Namco Entertainment [6,176 articles]” href=”https://www.gematsu.com/companies/bandai-namco-entertainment”>Bandai Namco28.07.22) – 28 536 (ново)
  3. [NSW] Nintendo Switch Sports [8 articles]” href=”https://www.gematsu.com/games/nintendo-switch-sports”>Nintendo Switch Sports (Nintendo, 29.04.22) – 24 966 (623 493)
  4. [NSW] Monster Hunter Rise [61 articles]” href=”https://www.gematsu.com/games/monster-hunter-rise”>Monster Hunter Rise + Изгрев Комплект ( Capcom [2,328 articles]” href=”https://www.gematsu.com/companies/capcom”>Capcom30.06.22) – 17 209 (217 472)
  5. [NSW] LIVE A LIVE [11 articles]” href=”https://www.gematsu.com/games/live-a-live”>ЖИВЕЙ НА ЖИВОТ ( Square Enix [4,957 articles]” href=”https://www.gematsu.com/companies/square-enix”>Square Enix22.07.22) – 14 098 (85 235)
  6. [PS5] Gran Turismo 7 [33 articles]” href=”https://www.gematsu.com/games/gran-turismo-7″>Гран Туризмо 7 (SIE, 04.03.22) – 12 453 (139 888)
  7. [NSW] Mario Kart 8 Deluxe (Nintendo, 28.04.17) – 11 542 (4 745 609)
  8. [NSW] Kirby and the Forgotten Land [8 articles]” href=”https://www.gematsu.com/games/kirby-and-the-forgotten-land”>Кърби и забравената земя (Nintendo, 25.03.22) – 11 201 (823 909)
  9. [NSW] Tengoku Struggle: Strayside [2 articles]” href=”https://www.gematsu.com/games/tengoku-struggle-strayside”>Tengoku Struggle: Strayside ( Idea Factory [1,332 articles]” href=”https://www.gematsu.com/companies/idea-factory”>Фабрика за идеи28.07.22) – 10 912 (ново)
  10. [NSW] Minecraft (Microsoft, 21.06.18) – 9 873 (2 727 866)
  11. [NSW] Azure Striker Gunvolt 3 [8 articles]” href=”https://www.gematsu.com/games/azure-striker-gunvolt-3″>Azure Striker Gunvolt 3 ( Inti Creates [204 articles]” href=”https://www.gematsu.com/companies/inti-creates”>Инти създава28.07.22) – 9 493 (ново)
  12. [PS4] Digimon Survive (Bandai Namco, 28.07.22) – 7757 (ново)
  13. [NSW] Koumajou Remilia: Scarlet Symphony [5 articles]” href=”https://www.gematsu.com/games/koumajou-remilia-scarlet-symphony”>Кумаджу Ремилия: Алена симфония ( CFK [52 articles]” href=”https://www.gematsu.com/companies/cfk”>CFK28.07.22) – 7 604 (ново)
  14. [NSW] Подходящ за пръстен Adventure [396 articles]” href=”https://www.gematsu.com/genres/adventure”>Приключение (Nintendo, 18.10.19) – 6 687 (3 228 007)
  15. [NSW] Nobunaga’s Ambition: Rebirth [7 articles]” href=”https://www.gematsu.com/games/nobunagas-ambition-rebirth”>Амбицията на Нобунага: Прераждане ( Koei Tecmo Games [2,847 articles]” href=”https://www.gematsu.com/companies/koei-tecmo-games”>Koei Tecmo21.07.22) – 6 607 (28 360)
  16. [NSW] Anonymous;Code [29 articles]” href=”https://www.gematsu.com/games/anonymous-code”>Анонимен; Код ( MAGES. [463 articles]” href=”https://www.gematsu.com/companies/colopl/mages”>МАГОСИТЕ.28.07.22) – 6450 (ново)
  17. [NSW] Animal Crossing: New Horizons [39 articles]” href=”https://www.gematsu.com/games/animal-crossing-new-horizons”>Animal Crossing: Нови хоризонти (Nintendo, 20.03.20) – 5 871 (7 297 474)
  18. [NSW] Super Smash Bros. Ultimate [68 articles]” href=”https://www.gematsu.com/games/super-smash-bros-ultimate”>Super Smash Bros. Ultimate (Nintendo, 12/07/18) – 5 714 (4 936 314)
  19. [PS4] Амбицията на Нобунага: Прераждане (Koei Tecmo, 21.07.22) – 4 975 (28 400)
  20. [NSW] Mario Party Superstars [5 articles]” href=”https://www.gematsu.com/games/mario-party-superstars”>Mario Party Superstars (Nintendo, 29.10.21) – 4 647 (1 004 727)
  21. [NSW] Momotaro Dentetsu: Showa, Heisei, Reiwa mo Teiban! [22 articles]” href=”https://www.gematsu.com/games/momotaro-dentetsu-showa-heisei-reiwa-mo-teiban”>Momotaro Dentetsu: Showa, Heisei, Reiwa mo Teiban! ( Konami Digital Entertainment [990 articles]” href=”https://www.gematsu.com/companies/konami”>Konami19.11.20) – 4 055 (2 685 422)
  22. [PS4] Анонимен; Код (МАГИ., 28.07.22) – 3696 (ново)
  23. [NSW] eBASEBALL Powerful Pro Baseball 2022 [8 articles]” href=”https://www.gematsu.com/games/ebaseball-powerful-pro-baseball-2022″>eBASEBALL Мощен професионален бейзбол 2022 г (Konami, 21.04.22) – 3 599 (208 134)
  24. [NSW] GrimGrimoire OnceMore [11 articles]” href=”https://www.gematsu.com/games/grimgrimoire-oncemore”>GrimGrimoire Още веднъж ( Nippon Ichi Software [907 articles]” href=”https://www.gematsu.com/companies/nippon-ichi-software”>Софтуер Nippon Ichi28.07.22) – 3 524 (ново)
  25. [NSW] Легендата за Зелда: Дъхът на дивата природа (Nintendo, 03/03/17) – 3 007 (2 058 313)
  26. [PS4] Psikyo Shooting Stars Bravo [3 articles]” href=”https://www.gematsu.com/games/psikyo-shooting-stars-bravo”>Psikyo Shooting Stars Браво (City Connect, 28.07.22) – 2970 (ново)
  27. [NSW] Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba – The Hinokami Chronicles [72 articles]” href=”https://www.gematsu.com/games/demon-slayer-kimetsu-no-yaiba-the-hinokami-chronicles”>Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba – Хрониките на Хиноками ( Aniplex [158 articles]” href=”https://www.gematsu.com/companies/aniplex”>Аниплекс09.06.22) – 2 805 (147 034)
  28. [NSW] Pokemon Legends: Arceus [20 articles]” href=”https://www.gematsu.com/games/pokemon-legends-arceus”>Pokemon Legends: Arceus ( The Pokemon Company [368 articles]” href=”https://www.gematsu.com/companies/the-pokemon-company”>Компанията Pokemon28.01.22) – 2 657 (2 276 532)
  29. [NSW] Clubhouse Games: 51 световни класики (Nintendo, 6/05/20) – 2 640 (1 001 223)
  30. [PS5] The Legend of Heroes: Kuro no Kiseki [30 articles]” href=”https://www.gematsu.com/games/the-legend-of-heroes-kuro-no-kiseki”>Легендата за героите: Kuro no Kiseki ( Nihon Falcom [612 articles]” href=”https://www.gematsu.com/companies/nihon-falcom”>Falcom28.07.22) – 2407 (ново)

Продажба на хардуер (последван от продажби през целия живот)

  1. Switch OLED модел – 42 355 (2 097 719)
  2. PlayStation 5 – 36 237 (1 548 670)
  3. Switch – 20 489 (18 547 427)
  4. Switch Lite – 10 394 (4 827 025)
  5. Xbox Series X – 7 093 (134 893)
  6. PlayStation 5 Digital Edition – 3 099 (255 311)
  7. Xbox Series [2,467 articles]” href=”https://www.gematsu.com/platforms/xbox/xbox-series”>Xbox Series S – 1895 (148 132)
  8. Нов 2DS LL (включително 2DS) – 87 (1 187 961)
  9. PlayStation 4 – 14 (7 819 783)

Актуализация в 22:08: Фамицу има публикувани топ 11 до 30 продажби на софтуер за игри, които са добавени към публикацията.