Wallabies пет-осми Куейд Купър, контузен при победата на Австралия над Аржентина

Пумите проведоха първото полувреме и поведоха с 19-10 на почивката, благодарение на слабата дисциплина на гостите, които допуснаха девет дузпи в първите 40 минути.

Но Wallabies се събраха и вкараха три опита през второто полувреме, за да се приберат у дома. Водейки с 27-26 в 70-ата минута, Wallabies отново излязоха смело в корнер и Folau Fainga’a направи това, което прави толкова често в Канбера, и се нахвърли. Опит на Лен Икитау след сирената подпечата победата.

Купър изглежда разкъса мускул на прасеца в 47-ата минута, когато се отблъскваше, за да се опита да започне атака. Изглежда вероятно той да бъде отстранен за голяма част от Шампионата по ръгби, ако не и за целия.

Фрейзър Макрейт, който замени Хупър, накара своя капитан и фланелката да се гордеят с натоварено представяне, включващо опит.

Аржентина водеше с 19-10 след първо полувреме, често прекъсвано от пронизителното свирене на съдията.

Тенденцията на Wallabies срещу Англия миналия месец да правят живота си труден в собствената си половина продължи още от самото начало, когато две грешки дадоха топката на Pumas в 22-та в първата минута.

Те избягаха това време, но Пабло Матера не отне много повече време, за да открие резултата, когато извади хубава вътрешна топка от около 10 метра и победи прикриващата защита на Алън Ала’алатоа, за да вкара първите точки в петата минута.

Уолабитите отговориха с дузпа на Купър от началото, чрез силна защита, но върнаха трите точки веднага, като нарушиха от подновяването на играта.

Австралия не успя да окаже сериозен натиск, защото непрекъснато обръщаше топката и с Адамсън, който се справяше със засади, Уолабис отново бяха подложени на нови три точки в 15-ата минута.

Pumas водеха с 13-3, но се върнаха в мача със смело решение да отхвърлят лесни точки в 16-ата минута. Маулът на линията не доведе до нищо, но Купър направи достатъчно в следващата фаза, за да привлече двама защитници и да даде на Джордан Петая пробив под ъгъл към линията за опит.

Но дузпите продължаваха, като аржентинският ритник Емилиано Бофели удари друг в 20-ата минута.

Купър в атака за Австралия.кредит:Гети

Купър имаше шанса да направи втори опит скоро след това, когато направи чист пробив нагоре, но не успя да подаде към летящия Фрейзър Макрейт в подкрепа, който вероятно щеше да отбележи. Скоро след това се появи още един шанс, когато Джеймс Слипър не можа да задържи разтоварване на Купър близо до линията.

Груба дузпа срещу Джед Холоуей сложи край на полувремето, а Бофели вкара нов гол, за да увеличи преднината.

Холоуей беше близо до попадение, след като Том Райт направи добра контраатака, но нямаше подкрепа при почистването и топката беше изгубена.

Купър търсеше нов опит на територията на Пумас в 47-ата минута, когато се подхлъзна на мокра трева, докато се отблъскваше, и веднага се удари в палубата, като се хвана за прасеца.

Играчите го утешиха, преди той да накуцва, като че ли осъзнаха, че това е сериозно разкъсване.

Настроението на Wallabies обаче бързо се промени, когато те използваха линейни удар близо до линията, за да вкарат втори опит. МакРайт проби през средата, за да удари най-накрая първата си тестова петица.

Зареждане

Играта и резултатът се стегнаха, но Pumas отстъпиха отново в 55-ата минута, когато небрежно преследване с удар позволи на домакините да разрушат линията на преследване, а ход от 80 метра завърши с добре приет опит за Хуан Мартин Гонзалес.

Играта обаче имаше още много обрати. Wallabies отново навлязоха в територията на Pumas и използваха търкалящия се удар, като този път реферът упрекна Аржентина за неправилно срутване и отсъди дузпа.

Дузпа от далечна дистанция на Рийс Ходж най-накрая изведе Wallabies за първи път в резултата в 64-ата минута.

Гледайте всеки мач на Шампионат по ръгби в дома на ръгбито, Апартамент Спорт. Всички мачове поточно без реклами, на живо и при поискване.